Welcome, Guest

TOPIC: יותר ויותר אנשים רוכשים משורי שרשרת מוטוריים

FacebookTwitterGoogle BookmarksLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It

יותר ויותר אנשים רוכשים משורי שרשרת מוטוריים 7 שנים 7 ם ago #5095

 • dror
 • dror's Avatar
 • מנותקים
 • Administrator
 • Posts: 2582
 • Thank you received: 8
 • Karma: 4
רוצים לחתוך עצים בצורה שיתאימו בדיוק לקמין- צפו כאן:רוצים לבקע גזעי עצים - נסו את הגרזן היעודי של חברת פיסקרס, לנו ברמות יש מגוון מהם

צפו בסרטון המצ"ב על הדרך היעילה בה מבצעים חטיבה של לוגים:

h8c77c33_2014-04-05.jpg
Afikramot
The administrator has disabled public write access.

יותר ויותר אנשים רוכשים משורי שרשרת מוטוריים 7 שנים 7 ם ago #5094

 • dror
 • dror's Avatar
 • מנותקים
 • Administrator
 • Posts: 2582
 • Thank you received: 8
 • Karma: 4
רוצים לחתוך עצים בצורה שיתאימו בדיוק לקמין- צפו כאן:רוצים לבקע גזעי עצים - נסו את הגרזן היעודי של חברת פיסקרס, לנו ברמות יש מגוון מהם

צפו בסרטון המצ"ב על הדרך היעילה בה מבצעים חטיבה של לוגים:

h8c77c33.jpg
Afikramot
The administrator has disabled public write access.

יותר ויותר אנשים רוכשים משורי שרשרת מוטוריים 7 שנים 9 ם ago #5075

 • dror
 • dror's Avatar
 • מנותקים
 • Administrator
 • Posts: 2582
 • Thank you received: 8
 • Karma: 4
בעל קמין?


להלן אילו פרמטרים צריך לבחון בעת בחירת משור?ראשית, פירמה טובה (יבואן הידוע ברמת חלקי החילוף על מדפיו) עם שירות באיזור מגורייך.

אולי יותר חשוב- לא לשקול שום דבר סיני עם שם מפוצץ, ואפילו כזה עם שם לוהט וקליט ב-999 ש"ח בלבד. כמו מק-טקטנט...

תמיד משתלם ללכת על שמות כמו סטיל, הוסקוורנה/ג'ונסריד, זקס דולמר, אקו, אפקו/אולו-מק, שינדאיווה, טאנקה... בוודאי שכחתי כמה אחרים.

התעלמו ושכחו מאורך להב. השאלה שצריך לבחון תמיד הינה נפח המנוע., וסוג המתכת המהווה את גוף הכלי אם אתה חושבים על להב באורך 60 ס"מ לכו על משור בנפח 50CC ורצוי 60 סמ"ק בהנחה שתחתכו עצים יבשים. (לא לשכוח שרשרת ייעודית לעץ יבש) עדיף לבזבז את זמנכם בקריאת ספר טוב מאשר להתמודד עם גזע גדול ומשור קטן.‏ ..

תזכרו את הגב שלכם. משור גדול -כבד יותר. היחס משקל/כוח KG/Kw משמעותי מאד כאשר אתם יוצאים לכמה שעות עבודה רצופות ביער, יחד עם זאת זכרו שמשור קטן מדי יגרום לכם לבזבז יותר זמן לאותה יחידת עבודה.

חפשו מידע מדוקדק על הדגם - כוח, אמינות, ארגונומיות, נוחות. אל תסמכו רק על שם היצרן. יש דגמים משובחים במיוחד לכל יצרן..., כמו שיש דגמים נחותים המיוצרים רק לצורך תחרות עם סחורה סינית.

קחו בחשבון עוד הוצאות - אל תוותרו על כפפות ייעודיות ,קסדת מגן הכוללת אוזניות ומגן פנים. אלו המנסים לחסוך- אז לפחות משקפיים איכותיות ואוזניות תקניות, אלו המשקיעים בבטיחות והיא בשבילם ערך ולא מותרות- מכנסי מגן למשור שרשרת.(נמנע ממני אישית חתך בזכותם)

כמובן מיכל לדלק, פצירות להשחזה, שרשרות רזרביות ואפילו להב נוסף

רצויי ללמוד להשחיז עם פצירה ידנית - זה תמיד משתלם בשטח.

כדאי תמיד לבצע רכישה אצלנו , אנו בין הבודדים המכשירים אותך הלקוח לעבודה נכונה ויעילה


h870d32a.jpg
Afikramot
עריכה אחרונה: 7 שנים 9 ם ago ע"י dror.
The administrator has disabled public write access.

יותר ויותר אנשים רוכשים משורי שרשרת מוטוריים 7 שנים 10 ם ago #5069

 • dror
 • dror's Avatar
 • מנותקים
 • Administrator
 • Posts: 2582
 • Thank you received: 8
 • Karma: 4
כל יום מגיעים אנשים שרכשו משורים "בזול" עקב עצים שנפלו בחצרם בשל הסופה האחרונה, כאשר הם שומעים את עלות התיקון בתחנות שירות הם נדהמים ותלונה חוזרת בפיהם "אבל המשור עלה גרושים"...
ובכן משור שעולה גרושים שווה בדיוק את מחירו ותקלות המופיעות בו אינן קורות כמעט באחיו המקצועיים
מסקנה:
כלים מוטוריים בכלל ומשורים בפרט, קונים רק בתחנות שירות מוסמכות ולא בחנויות המוכרות באותה נשימה של מקצועיות , מגבות, סירים, וקולפני ירקות
מקצועיות זה שם המשחק.


hc77e66b.jpg
Afikramot
The administrator has disabled public write access.

יותר ויותר אנשים רוכשים משורי שרשרת מוטוריים 8 שנים 10 ם ago #4822

 • dror
 • dror's Avatar
 • מנותקים
 • Administrator
 • Posts: 2582
 • Thank you received: 8
 • Karma: 4
כתבנו כבר כמה פעמים הוראות בטיחות וכעת רצינו לחדד אותן.

עם מעט הבנה בסיסית של המסור שרכשת וכיצד הוא מיועד לשימוש, אתה יכול להפחית או לבטל את אלמנט ההפתעה( של רתיעת שרשרת לאחור) או תגובות בלתי צפויות אחרות. תוכל גם להיות מסוגל למקסם את החייםשל המשור ואת איכות וקלות ביצוע הניסור.
 
1. לפני שימוש בכל מסור מוטורי, קרא ביסודיות הוראות ההפעלה והבטיחות של היצרן.

2. אל תפעיל את המסור כאשר אתה עייף, או לאחר שתיית אלכוהל, או צריכת תרופות מרגיעות/מטשטשות .

3. תמיד השתמש בנעלי בטיחות עם כיפת ברזל, ביגוד יעודי והולם, כפפות מגן, ומשקפי עיניים, אטמי שמיעה, וקסדה להגנת ראש. ( הטפשות שבאי שימוש בציוד בטיחות תעלה לך בנכות במקרה הטוב ומוות במקרה הרע.

4. בעת ניסור, החזק המסור בחוזקה בשתי הידיות הקדמית זו שמחורייה הבלם והקדמית, זו שעליה הדק הגז, כאשר האגודלים והאצבעות מקיפים את ידיות האחיזה של המשור. גריפ המסור ביד ימין בחלק האחורי (מצערת) ויד שמאל על הידית הקדמית, גם אם אתה שמאלי תמיד היד השמאלית קדימה. אחיזה איתנה תעזור לך לשמור על שליטה ​​במסור במקרה של רתיעה לאחור או תגובה לא צפויה אחרת.

הקפד לשמור המסור מטופל, יבש, נקי וללא שמן או גריז, או תערובת דלק כדי למנוע החלקת הידיים וכדי לסייע בשליטה על המסור.

5. מסורים מוטוריים נועדו להיות לפעול במלוא המהירות. עלייך לשמור על המצערת פתוחה בצורה מלאה תוך החיתוך כדי למקסם את התפוקה ולהפחית עייפות ולפעולה בטוחה יותר.

6. מסור חדש או שרשרת שחתכה מעט בדוק היטב מתח השרשרת בכדי להפחית את הסיכון לפציעה במקרה שאתה מאבד את השליטה על המסור. (כמה התנעות בפול גז ומתיחה חוזרת של השרשרת והכל יהיה בסדר.

7. לעולם אל תשא את המסור עם המנוע פועל בהוזזתו ממקום למקום, ולעולם אל תותיר אותו פועל אפילו בסיבובי סרק כאשר הוא מונח על הקרקע.
בעת הובלת המסור שלך, השתמש תמיד בנדן הפלסטי לשרשרת ובכך תמנע שריטות מיותרות לחפצים ברכב או פציעות מיותרות לזרים . (תשאלו את רועי , הגיע לחדר ניתוח בגלל משור שאביו הותיר ללא כיסוי שרשרת, נותרה צלקת..

8. לעולם אל תחתוך מעל גובה כתפיים. זה מאוד קשה לשליטה, ומצב של רתיעה לאחור יפגע לך בראש ישירות.נקודה .

9. אל תפעיל את המסור כאשר אתה עומד על העץ שבו מתבצעת העבודה או על סולם, אלא אם כן הוכשר במיוחד ומצויד לכך. קיים סיכון כי אתה יכול לאבד את שיווי המשקל שלך בגלל תנועות לא מוכוונות או תנועה נגדית של החתך .

10. כמה משימות ניסור/חיתוך, דורשות הכשרה וכישורים מיוחדים. זכור, אין תחליף לשיקול דעת. אם יש לך ספק, פנה לאיש מקצוע.

11. כדי למנוע את הסיכון של רתיעה חוזרת, ודא שהאזור שבו אתה כורת, גוזם,חותך, חופשי מחסימות. לעולם אל תחתוך עם הקצה החד והעליון של המסור, kik back) פנה כל מכשול אחר מהאיזור ליד הרגלים בזמן שאתה מפעיל את המסור. אל תחתוך ליד רשתות ברזל והמנע מכניסה לסבך ענפים העלול לתפוס בבגדייך.

12. אל תתחיל כל ניסור או גיזום עצים עד שיש לך שטח עבודה ברור, בסיס יציב, ודרך נסיגה מתוכננת ופנוייה מעץ נופל.

13. היזהר במקרה שגזע העץ נלחץ וסוגר/צובט את המסור. הכח 'משיכה לאחור' שתפעיל במקרה כאשר השרשרת העליונה ננעלת בגזע יכול להוסיף באופן בלתי צפוי כוח נוסף ליכולת מוע המשור ובעת פעולה כזו ישנה אפשרות שהמשור יפנה אלייך,... ממש לתוכך.

14. השתמש בזהירות רבה עם חיתוך ענפים דקים, חומר דק עשוי לתפוס את שרשרת החיתוך ולהיזרק לכיוונך או למשוך אותך. (כך אנו בודקים "רתיעה חוזרת)

15. כאשר חיתוך ענף או שתיל שנמצא תחת מתח (נקרא springpole),חשוב להיות ערני ל-springback כך שאתה לא תפגע באיבר או במסור החשמלי, כאשר המתח משתחרר.
16. אל תאפשר לאנשים אחרים כדי להיות ליד המסור בעת הפעלת המסור או העבודה עימו. שמור מפני מתקהלים ובעלי החיים מבחוץ לאזור העבודה.
סקרנים אוהבים להתקהל כאשר הם שומעים רעש ע"מ לראות ובדר"כ הם תורמים לבלאגן...

17. שמור את כל חלקי הגוף שלך משרשרת החיתוך כאשר המנוע פועל.

18. אל תפעיל את המסור במידה וניזוק מעבודה לקויה, משור שלא מותאם כהלכה או לא הורכב לגמרי (חסרים חלקים או ברגים. הקפד ששרשרת החיתוך מפסיקה לנוע כאשר הדק שליטת המצערת משוחרר. (משור שאינו מכוון נכון- השרשרת ממשיכה "לרוץ גם בסיבובי סרק" אם יש לך ספק לגבי מצבו המכאני של המסור שלך, עצור העבודה ופנה לתחנת שירות מוסמכת לייעוץ.

19. תמיד בצע את הוראות יצרן לענין ההשחזה והתחזוקה עבור המסור . השחזת השרשרת מורכבת משני שלבים: 1. חידוד של הקצה 2. התאמה של הגדרת מד עומק החיתוך. במקרה של ספק, פנה לתחנת השירות

20. השתמש רק באבזרי החלפה ושרשראות חיתוך שצוינו על ידי היצרן, או שווה ערך. סוגי שרשרת משפיעים לא רק על ביצועים, אלא גם על בטיחות .

21. שמור על מתח שרשרת מסור נכון. שרשרת רופפת עלולה ליפול מהלהב ועלולה לפגוע במפעיל.

22. כל שירות במסור האחר/שונה מאשר הפריטים שהוזכרו בהוראות התחזוקה של הבעלים צריך להתבצע על ידי אנשי שירות מוסמכים. תחזוקה שבוצעה שלא כהלכה- עלולה לגרום נזק למסור ומהווה סכנה למפעיל. לדוגמה, אם כלים מאולתרים ובטח פסולים משמשים להסרת גלגל התנופה או אם כלי לא תקין "מאולתר" משמש לחזק את גלגל התנופה כדי להסיר את המצמד, יגרם נזק לגלגל התנופה ועלול לגרום לגלגל התנופה להשבר. (להזכיר תחת איזה לחץ או מהירות הוא עובד...?

23. נהג בזהירות בעת טיפול בדלק. הזז את המסור למרחק של לפחות 10 מטרים מנקודת התדלוק לפני התנעת המנוע.אל תתדלק מנוע חם, אל תעשן בזמן תדלוק המסור השתמש במסורי רק במקומות מאווררים היטב.
 
כמה עצות לשימוש בשרשרת בצורה נכונה וטובה:
 
1.

מסור שרשרת סטנדרטי מיועד לחתוך רק דבר אחד: עץ. אל תשתמשו במסור שרשרת לחתוך חומרים אחרים, (לא פלסטיק ומעולם לא לחתוך אדמה או שורשי מכוסים באדמה, מגע של חומר זר בשרשרת כמו עפר, יהרוס מיידית את ההשחזה ויפגע באיכות השרשרת מיידית. זכור, השרשרת שלך היא נעה במהירות עודף של 90 קילומטרים לשעה.

אל תשתמש בכוח לצורך החיתוך, כאשר השרשרת מושחזת וחדה היא מזינה עצמה לעץ וחותכת בקלות ויעילות. שרשרת חדה מותירה שבב גדול ורחב, ברגע שיש נסורת דקיקה או אבק- זה סימן שנדרשת השחזה.

3. כדי למקסם את אורך החיים של הלהב , נקה את המסילה תדיר, נקה חורי השימון שבתוכו והשתמש בשמן שרשרת באיכות גבוהה, אחסן השרשרת בתוך כלי עם שמן, זה ימנע חלודה וייקל מאוד על עבודה עימה.

4. רק אם אתה בעל מקצוע מיומן השתמש בשרשרת יעודית חשילה/וידייה, שרשראות כאלה עולות הון , וללא יידע בשימוש נכון עימן הם יהרסו בשימוש לא נכון
נשמח לתגובות על המאמר
צוות אפיק


h89542d1.jpg
Afikramot
עריכה אחרונה: 7 שנים 10 ם ago ע"י dror.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.222 seconds
כל הזכויות שמורות ©2013-2021 אפיק גן